Evcilik 

Yönetmen, Metin Yazarı: Bingöl ELMAS, Görüntü Yönetmeni: Koray KESİK, Kamera: Caner CANERİK, Bingöl Elmas, Özgün Müzik: Nejla Melike ATALAY, Kurgu: Ümit Kıvanç, Ercan ERDEMİR,  Emrah DÖNMEZ

 

Dünyanın pek çok ülkesinde çocuklar, aileleri ve gelenekler tarafından kurgulanmış evcilikler oynuyor. Film, pek çoğumuzun geçmişte kaldı sandığı, ancak hâlâ çok can yakan erken evlilik sorununu ele alıyor. Erken yaşta evlenmiş ve bunun ağır sonuçlarına maruz kalmış dört karakterin hikâyesini anlatıyor. Ve erken evliliklerin sanıldığı gibi bir coğrafyası yok. Filmdeki kahramanlarımızdan biri şöyle diyor: “Evlilik mi? İnsanlar bana eziyet etmek için sıraya mı girmişti yoksa başka bir şey miydi, ben hâlâ adını koyamadım.”

BSB 2017

  • Twitter App Icon
  • Vimeo Social Icon
  • Facebook App Icon
  • YouTube App Icon

Bu proje Avrupa Birliği tarafından finanse edilmektedir. Bu web sitesinin içeriği sadece Belgesel Sinemacılar Birliği Development and Implementation of Audio – Visual Documentation and Distribution Means for Human Righs Actors projesi sorumluluğunda olup, hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıttığı şeklinde yorumlanamaz.