Gönderen: İlhan Sami Çolak

Yönetmen: Çiğdem Mazlum & Sertaç Yıldız, Görüntü: Çiğdem Mazlum, Kurgu: Sertaç Yıldız, Ses: Cem Mazlum, Yapımcı: Çiğdem Mazlum

21 yıldır cezaevinde olan İlhan Sami Çomak’ın  ilen olmadığı ancak merkezinde yer aldığı bir hikaye. Filmimiz, İlhan’ın cezaevinde, ailesininse onsuz geçirdiği 21 yıla odaklanıyor. İlhan’ın  filme yazdığı mektuplarla oluşturduğu anlatı, O’nun hayatını, özlemlerini, hislerini kapsayacak şekilde betimleniyor. Bilgi, belgeden ziyade hislerin baskın olduğu bir atmosferde... İlhan’ın tarihini cezaevi üzerinden bir kronolojiyle kurarak; salt bir “mahkûmun adalet arayışı” ile sınırlamadan yıllara yayılan durumların ve hislerin hayattaki gerçek karşılıklarının hikayesi.

BSB 2017

  • Twitter App Icon
  • Vimeo Social Icon
  • Facebook App Icon
  • YouTube App Icon

Bu proje Avrupa Birliği tarafından finanse edilmektedir. Bu web sitesinin içeriği sadece Belgesel Sinemacılar Birliği Development and Implementation of Audio – Visual Documentation and Distribution Means for Human Righs Actors projesi sorumluluğunda olup, hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıttığı şeklinde yorumlanamaz.